Campo Lameiro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Campo Lameiro
Komunë
Vendndodhja
Campo Lameiro is located in Spanjë
Campo Lameiro
Campo Lameiro

Koordinatat: 42°32′32″V 8°32′34″P / 42.54222°V 8.54278°P / 42.54222; -8.54278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Pontevedra
Qarku Pontevedra
Kryetari i Bashkisë Julio G Sayáns Bugallo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63.82 km2
Popullsia 2084 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 32′ 32″ Veri

8° 32′ 34″ Perëndim


Campo Lameiro është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pontevedra, të provincës Pontevedra, në Galicia. Campo Lameiro ka 2084 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 63.82 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]