Campos, Majorca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Campos, Majorca
Komunë dhe qytezë
noform
Church of St. Julian.
Flamuri_figura
Vendndodhja
Campos, Majorca is located in Spanjë
Campos, Majorca
Campos, Majorca

Koordinatat: 39°25′50″V 3°1′10″L / 39.43056°V 3.01944°L / 39.43056; 3.01944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Majorca
Kryetari i Bashkisë Sebastià Sagreras
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 149.69 km2
Lartësia 32 m (m.n.d.)
Popullsia 9601 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Campaners
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7630
Koordinatat 39° 25′ 50″ Veri

3° 1′ 10″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ajcampos.org


Campos, Majorca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Campos, Majorca ka 9601 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 149.69 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]