Candelario

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Candelario
Komunë
Vendndodhja
Candelario is located in Spanjë
Candelario
Candelario

Koordinatat: 40°22′5″V 5°44′40″P / 40.36806°V 5.74444°P / 40.36806; -5.74444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 60.17 km2
Lartësia 1136 m (m.n.d.)
Popullsia 989 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 22′ 5″ Veri

5° 44′ 40″ Perëndim


Candelario është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Candelario ka 989 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 60.17 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]