Canet de Mar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Canet de Mar
Komunë
Vendndodhja
Canet de Mar is located in Spanjë
Canet de Mar
Canet de Mar

Koordinatat: 41°35′V 2°35′L / 41.583°V 2.583°L / 41.583; 2.583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Jesus Marin (CiU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.56 km2
Lartësia 15 m (m.n.d.)
Popullsia 14200 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Canetenc, canetenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8360


Canet de Mar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Canet de Mar ka 14200 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.56 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]