Kantoni Belcaire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton de Belcaire)
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Belcaire
Canton de Belcaire
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Arrondissement Limoux
Kryeqëndra Belcaire
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 234,61 km2
Popullsia 1.579 banorë 1999
Dendësia 6,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1104
Kantoni Belcaire – harta_foto

Kantoni Belcaire (frëngjisht: Canton de Belcaire) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Belcaire. Ka sipërfaqe 234.61km2 dhe popullsi 1579 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Belcaire aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]