Kantoni Castelnau-Magnoac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton de Castelnau-Magnoac)
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Castelnau-Magnoac
Castelnau-Magnoac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Arrondissement Tarbes
Kryeqëndra Castelnau-Magnoac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 3.441 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Castelnau-Magnoac (frëngjisht: Canton de Castelnau-Magnoac) është një kantondepartamentin Hautes-Pyrénées, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Castelnau-Magnoac. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 3441 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Castelnau-Magnoac aktualisht përbëhet nga 29 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2008-2014 - Bernard Verdier

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]