Kantoni Castillon-en-Couserans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton de Castillon-en-Couserans)
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Castillon-en-Couserans
Canton de Castillon-en-Couserans
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Ariège
Arrondissement Saint-Girons
Kryeqëndra Castillon-en-Couserans
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 369,56 km2
Popullsia 2.886 banorë 2006
Dendësia 7,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 904

Kantoni Castillon-en-Couserans (frëngjisht: Canton de Castillon-en-Couserans) është një kantondepartamentin Ariège, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Castillon-en-Couserans. Ka sipërfaqe 369.56km2 dhe popullsi 2886 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Castillon-en-Couserans aktualisht përbëhet nga 26 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]