Kantoni Caudebec-en-Caux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton de Caudebec-en-Caux)
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Caudebec-en-Caux
Canton de Caudebec-en-Caux
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Rouen
Kryeqëndra Caudebec-en-Caux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 213,47 km2
Popullsia 13.048 banorë 1999
Dendësia 61,12 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7610

Kantoni Caudebec-en-Caux (frëngjisht: Canton de Caudebec-en-Caux) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Caudebec-en-Caux. Ka sipërfaqe 213.47km2 dhe popullsi 13048 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Caudebec-en-Caux aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]