Kantoni Charroux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton de Charroux)
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Charroux
Canton de Charroux
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Vienne
Arrondissement Montmorillon
Kryeqëndra Charroux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 212,11 km2
Popullsia 3.954 banorë 2007
Dendësia 18,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8602

Kantoni Charroux (frëngjisht: Canton de Charroux) është një kantondepartamentin Vienne, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Charroux. Ka sipërfaqe 212.11km2 dhe popullsi 3954 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Charroux aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Yves GARGOUIL

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]