Kantoni Chavanges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton de Chavanges)
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chavanges
Canton de Chavanges
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Arrondissement Bar-sur-Aube
Kryeqëndra Chavanges
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 178,12 km2
Popullsia 1.996 banorë 2009
Dendësia 11,21 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1008

Kantoni Chavanges (frëngjisht: Canton de Chavanges) është një kantondepartamentin Aube, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chavanges. Ka sipërfaqe 178.12km2 dhe popullsi 1996 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chavanges aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]