Kantoni Garlin

From Wikipedia
(Redirected from Canton de Garlin)
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Garlin
Canton de Garlin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Pau
Kryeqëndra Garlin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 139 km2
Popullsia 3.721 banorë 2009
Dendësia 26,77 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6411
Kantoni Garlin – harta_foto

Kantoni Garlin (frëngjisht: Canton de Garlin) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Garlin. Ka sipërfaqe 139km2 dhe popullsi 3721 banorë.

Administrimi[edit | edit source]

Përbërja aktuale[edit | edit source]

Kantoni Garlin aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[edit | edit source]

Demografia[edit | edit source]

Shiko edhe[edit | edit source]

Referime[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]