Kantoni L'Aigle-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton de L'Aigle-Ouest)
Jump to navigation Jump to search


Kantoni L'Aigle-Ouest
Canton de l'Aigle-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kryeqëndra L'Aigle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 9.243 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6137

Kantoni L'Aigle-Ouest (frëngjisht: Canton de L'Aigle-Ouest) është një kantondepartamentin Orne, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është L'Aigle. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 9243 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni L'Aigle-Ouest aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Véronique Louwagie

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]