Kantoni La Mothe-Saint-Héray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton de La Mothe-Saint-Héray)
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Mothe-Saint-Héray
Canton de La Mothe-Saint-Héray
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Arrondissement Niort
Kryeqëndra La Mothe-Saint-Héray
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 148,83 km2
Popullsia 5.373 banorë 2009
Dendësia 36,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7919

Kantoni La Mothe-Saint-Héray (frëngjisht: Canton de La Mothe-Saint-Héray) është një kantondepartamentin Deux-Sèvres, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Mothe-Saint-Héray. Ka sipërfaqe 148.83km2 dhe popullsi 5373 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Mothe-Saint-Héray aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Pierre Griffault

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]