Kantoni Monein

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton de Monein)
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Monein
Canton de Monein
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kryeqëndra Monein
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 168,99 km2
Popullsia 8.565 banorë 2009
Dendësia 50,68 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6421
Kantoni Monein – harta_foto

Kantoni Monein (frëngjisht: Canton de Monein) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Monein. Ka sipërfaqe 168.99km2 dhe popullsi 8565 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Monein aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Yves Salanave-Pehe

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]