Kantoni Villaines-la-Juhel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton de Villaines-la-Juhel)
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villaines-la-Juhel
Canton de Villaines-la-Juhel
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Arrondissement Mayenne
Kryeqëndra Villaines-la-Juhel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 211,64 km2
Popullsia 6.885 banorë 2009
Dendësia 32,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5327

Kantoni Villaines-la-Juhel (frëngjisht: Canton de Villaines-la-Juhel) është një kantondepartamentin Mayenne, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villaines-la-Juhel. Ka sipërfaqe 211.64km2 dhe popullsi 6885 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villaines-la-Juhel aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]