Kantoni Les Cabannes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton des Cabannes)
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Les Cabannes
Canton des Cabannes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Arrondissement Foix
Kryeqëndra Les Cabannes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 315,05 km2
Popullsia 2.676 banorë 2006
Dendësia 8,49 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 903

Kantoni Les Cabannes (frëngjisht: Canton des Cabannes) është një kantondepartamentin Ariège, rajonin OccitanieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Les Cabannes. Ka sipërfaqe 315.05km2 dhe popullsi 2676 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Les Cabannes aktualisht përbëhet nga 25 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]