Canyelles (qytezë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Canyelles (town)
Komunë
noform
Vendndodhja
Canyelles (town) is located in Spanjë
Canyelles (town)
Canyelles (town)

Koordinatat: 41°17′18″V 1°43′23″L / 41.28833°V 1.72306°L / 41.28833; 1.72306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Garraf
Kryetari i Bashkisë Xavier Robert i Duran
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.23 km2
Lartësia 142 m (m.n.d.)
Popullsia 4196 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Canyellencs
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 17′ 18″ Veri

1° 43′ 23″ Lindje


Canyelles (town) është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garraf, të provincës Barcelona, në Katalonia. Canyelles (town) ka 4196 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.23 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]