Capileira

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Capileira
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Capileira (Granada).svg
Vendndodhja
Capileira is located in Spanjë
Capileira
Capileira

Koordinatat: 36°57′V 3°21′P / 36.950°V 3.350°P / 36.950; -3.350

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Alpujarras
Kryetari i Bashkisë José Castillo Vázquez (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57 km2
Lartësia 1436 m (m.n.d.)
Popullsia 559 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Capilurrio, -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18413


Capileira është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alpujarras, të provincës Granada, në Andalusia. Capileira ka 559 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 57 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]