Capillas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Capillas
Komunë
noform
Church of St. Augustinus
Vendndodhja
Capillas is located in Spanjë
Capillas
Capillas

Koordinatat: 42°0′48″V 4°53′27″P / 42.01333°V 4.89083°P / 42.01333; -4.89083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Palencia
Qarku Tierra de Campos
Kryetari i Bashkisë Ascensión Curieses Alonso
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.27 km2
Lartësia 753 m (m.n.d.)
Popullsia 86 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Capilludo, capilluda, capilludos, capilludas
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34305
Koordinatat 42° 0′ 48″ Veri

4° 53′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare capillas.es


Capillas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Campos, të provincës Palencia, në Castile dhe León. Capillas ka 86 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.27 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]