Carl Linné

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Stampa:Infobox om de știință

Karl Lineus, i lindur Carolus Linnaeus, i njohur gjithashtu si fisnikërim si Tondokument Carl von Linné ( n.23 maj 1707 - d 10 janar 1778 ) , ishte një Herbalist , mjek dhe Zoologu suedez Ai konsiderohet babai i taksonomisë dhebabai i ekologjisë dhe moderne.

 

Variacione të emrit të shkruar[redakto | redakto tekstin burimor]

Në gazeta të botuar në rumanisht , Emri natyralist i famshëm suedez është shkruar në forma të tjera :

  • ' CAROLI Linnaea ' Gabim referencash: Duke mbyllur </ref> mungon për etiketën <ref>