Carry Me in Your Dreams

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
"Carry Me in Your Dreams"
Këngë nga Kejsi Tola
Publikimi 12 dhjetor, 2008
Formati CD Single
Regjistrimi 2008
Producer Edmond Zhulali
Agim Doçi
Shqipëria Shqipëria
Festivali Evropian i Këngës 2009
Shteti Shqipëria
Performues Kejsi Tola
Gjuha Angleze
Kompozitorë Edmond Zhulali
Tekstshkrues Agim Doçi
Performanca e Finales
Vendi në Gjysëm-Finale 7-të
Pikët në Gjysëm-Finale 73
Vendi në Finale 17-të
Pikët në Finale 48
Paraqitjet tjera
◄ Zemrën e lamë peng (2008)   
It's All About You (2010) ►

Carry Me in Your Dreams ishte kënga e kënduar nga këngëtarja Kejsi Tola. Kënga Carry me in your Dreams u përkthye nga gjuha shqipe "Më Merr në ëndërr".

Kënga Carry me in your Dreams ri-prezantoi ShqipërinëFestivalin Evropian të Këngës 2009 (Eurovizion).

Në Gjysmë-Finalen e dytë Kejsi Tola mori vendin e 7-të nga 10 për tu kualifikuar. Gjithsej Shqipëria mori 73 Pikë në Gjysmë-Finale ndërsa në Finalen e Madhe, Kejsi Tola u urua me vendin e 17-të. Gjithsej Shqipëria mori 48 Pikë në Finale ndërsa Shteti i cili dha më shumë pikë ishte Turqia. Turqia dha Gjithsej 10 pikë Shqipërisë. Këtë Vit Shqipëria nuk mori 12 pikë, vetëm 10, 7, 6, 5, 2 dhe 1.

Pikë që Shqipëria mori në Eurovizionin 2009 me këngën Carry Me in Your Dreams nga Kejsi Tola.
12 Pikë 10 Pikë 8 Pikë 7 Pikë 6 Pikë
5 Pikë 4 Pikë 3 Pikë 2 Pikë 1 Pikë