Casas de Don Gómez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Casas de Don Gómez
Qytet
Vendndodhja
Casas de Don Gómez is located in Spanjë
Casas de Don Gómez
Casas de Don Gómez

Koordinatat: 40°1′V 6°36′P / 40.017°V 6.600°P / 40.017; -6.600

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Vegas del Alagón
Kryetari i Bashkisë Carlos Barrantes Clemente
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.16 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Casas de Don Gómez është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vegas del Alagón, të provincës Cáceres, në Extremadura. Casas de Don Gómez ka 347 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.16 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]