Casas de Don Pedro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Casas de Don Pedro
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Casas de Don Pedro is located in Spanjë
Casas de Don Pedro
Casas de Don Pedro

Koordinatat: 38°43′V 5°32′P / 38.717°V 5.533°P / 38.717; -5.533

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku La Siberia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 142 km2
Lartësia 386 m (m.n.d.)
Popullsia 1559 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Casas de Don Pedro është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Siberia, të provincës Badajoz, në Extremadura. Casas de Don Pedro ka 1559 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 142 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]