Casiano Delvalle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Casiano Delvalle
Të dhënat personale
Emri i plotëCasiano Delvalle
Data e lindjes (1970-08-13) 13 Gusht, 1970 (50 vjeç)
Vendi i lindjesParaguaji
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990–1991Sport Colombia?(?)
1992–1993Cerro Corá?(?)
1994Olimpia Asunción?(?)
1995Cerro Corá?(?)
1996–1997Unión Española?(?)
1997Olimpia Asunción?(?)
1997–1998Beijing Guoan21(6)
1998Sportivo Luqueño?(?)
1999Beijing Guoan12(9)
2000–2001Shandong Luneng43(21)
2002–2003Beijing Guoan22(11)
2004Olimpia Asunción1(0)
2005Sport Colombia?(15)
2005Shonan Bellmare11(0)
2007Guangzhou Pharmaceutical7(2)
Ekipi kombëtar
1995Stampa:PARf3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Casiano Delvalle (lindur më 13 Gusht 1970) është një ish-futbollist paraguaji.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin paraguaji ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:PARf
Vite Ndeshje Gola
1995 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]