Casinos, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Casinos, Valencia
Komunë
Vendndodhja
Casinos, Valencia is located in Spanjë
Casinos, Valencia
Casinos, Valencia

Koordinatat: 39°42′2″V 0°42′26″P / 39.70056°V 0.70722°P / 39.70056; -0.70722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Túria
Kryetari i Bashkisë Miguel Espinosa Garcia (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.5 km2
Lartësia 288 m (m.n.d.)
Popullsia 2560 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Casiner, casinera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46171
Koordinatat 39° 42′ 2″ Veri

0° 42′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Casinos, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Túria, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Casinos, Valencia ka 2560 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]