Cassà de la Selva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cassà de la Selva
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Cassà de la Selva is located in Spanjë
Cassà de la Selva
Cassà de la Selva

Koordinatat: 41°53′21″V 2°52′38″L / 41.88917°V 2.87722°L / 41.88917; 2.87722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Kryetari i Bashkisë Enric Baguè (CiU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.16 km2
Lartësia 137 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 53′ 21″ Veri

2° 52′ 38″ Lindje

Faqja Zyrtare www.cassadelaselva.cat


Cassà de la Selva është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Cassà de la Selva ka 8969 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 45.16 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]