Castellar de Santiago

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castellar de Santiago
Komunë
Vendndodhja
Castellar de Santiago is located in Spanjë
Castellar de Santiago
Castellar de Santiago

Koordinatat: 38°32′7″V 3°17′0″P / 38.53528°V 3.28333°P / 38.53528; -3.28333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Campo de Montiel
Kryetari i Bashkisë Antonio Parrilla Polo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 95.5 km2
Lartësia 821 m (m.n.d.)
Popullsia 2213 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castellareños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13750
Koordinatat 38° 32′ 7″ Veri

3° 17′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.castellardesantiago.org


Castellar de Santiago është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Montiel, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Castellar de Santiago ka 2213 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 95.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]