Castellar de n'Hug

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castellar de n'Hug
Komunë
noform
Town Hall.
Vendndodhja
Castellar de n'Hug is located in Spanjë
Castellar de n'Hug
Castellar de n'Hug

Koordinatat: 42°17′6″V 2°1′8″L / 42.28500°V 2.01889°L / 42.28500; 2.01889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Josep Orriols i Coch
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.12 km2
Lartësia 1395 m (m.n.d.)
Popullsia 187 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castellanès
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8696
Koordinatat 42° 17′ 6″ Veri

2° 1′ 8″ Lindje


Castellar de n'Hug është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Castellar de n'Hug ka 187 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.12 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]