Castellbisbal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castellbisbal
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Castellbisbal is located in Spanjë
Castellbisbal
Castellbisbal

Koordinatat: 41°28′V 1°58′L / 41.467°V 1.967°L / 41.467; 1.967

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Occidental
Kryetari i Bashkisë Conxi Llurba Escobar
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.2 km2
Lartësia 132 m (m.n.d.)
Popullsia 12267 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castellbisbalencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8755
Faqja Zyrtare www.castellbisbal.org


Castellbisbal është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Occidental, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Castellbisbal ka 12267 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]