Castellnou de Bages

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castellnou de Bages
Komunë
Vendndodhja
Castellnou de Bages is located in Spanjë
Castellnou de Bages
Castellnou de Bages

Koordinatat: 41°50′6″V 1°50′22″L / 41.83500°V 1.83944°L / 41.83500; 1.83944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.16 km2
Popullsia 1091 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 50′ 6″ Veri

1° 50′ 22″ Lindje


Castellnou de Bages është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Castellnou de Bages ka 1091 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.16 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]