Castrillón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castrillón
Komunë
noform
Streets in Salinas beach
Stema_figuraBandera de castrillon.png
Vendndodhja
Castrillón is located in Spanjë
Castrillón
Castrillón

Koordinatat: 43°33′V 5°58′P / 43.550°V 5.967°P / 43.550; -5.967

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Avilés
Kryetari i Bashkisë Ángela Vallina
Partia IU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55.34 km2
Lartësia 434 m (m.n.d.)
Popullsia 22843 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castrillonense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33450, 33405 (Salinas, Raices y Coto Carcedo) y 33456-33459
Faqja Zyrtare www.ayto-castrillon.es


Castrillón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Avilés, të provincës Asturias, në Asturias. Castrillón ka 22843 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 55.34 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]