Castro Urdiales

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castro Urdiales
Komunë
noform
View of Castro Urdiales, Brazomar beach
Stema_figuraBandera de Castro Urdiales.png
Vendndodhja
Castro Urdiales is located in Spanjë
Castro Urdiales
Castro Urdiales

Koordinatat: 43°23′4″V 3°12′54″P / 43.38444°V 3.21500°P / 43.38444; -3.21500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Eastern coast of Cantabria
Kryetari i Bashkisë Iván González Barquín (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 96.72 km2
Lartësia 19 m (m.n.d.)
Popullsia 32258 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Flaviobriga 74 AD
Vendasit Castreños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39700
Koordinatat 43° 23′ 4″ Veri

3° 12′ 54″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.castro-urdiales.net


Castro Urdiales është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eastern coast of Cantabria, të provincës Cantabria, në Cantabria. Castro Urdiales ka 32258 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 96.72 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]