Castropol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castropol
Castropol seen from the east across the Eo river estuary c.1975
Castropol seen from the east across the Eo river estuary c.1975
Flamuri i Castropol
Stema zyrtare e Castropol
Castropol.png
Popullsia
 • Gjithsej3.900
Emri i banorëvecastropolense
Faqja zyrtarewww.ayto-castropol.com

Castropol është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. Castropol ka 3900 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 125.77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]