Cebolla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cebolla
Komunë
Vendndodhja
Cebolla is located in Spanjë
Cebolla
Cebolla

Koordinatat: 39°57′2″V 4°34′7″P / 39.95056°V 4.56861°P / 39.95056; -4.56861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Qarku Torrijos
Kryetari i Bashkisë Jesús Malta García(2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37 km2
Lartësia 440 m (m.n.d.)
Popullsia 3723 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Ver texto
Vendasit Cebollano, na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45680
Prefiksi 925
Koordinatat 39° 57′ 2″ Veri

4° 34′ 7″ Perëndim


Cebolla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Torrijos, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Cebolla ka 3723 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Cebolla – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale