Cecilia, Prohibida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Cecilia, Prohibida (Cecilia e ndaluar) është seria e 10 e sezonit të dytë të serialit meksikan Mujeres asesinas.

U shfaq për herë të parë në 13 gusht 2009, me aktore kryesore Adriana Fonseca.

Një vajzë, Cecilia, është e dashuruar me vellain e saj, dhe bëjnë dashuri bashkë. Ajo e don marrezisht, por ai e kupton që ky është një gabim dhe dashurohet me një shoqe shkolle. Ditën e marteses ajo shkon atje dhe e vret. Dënohet me 22 vjet burg.

Interpretojnë[redakto | përpunoni burim]

Adriana Fonseca ... Cecilia

Luis Gerardo Mendez ... Luis

Olivia Bucio ... Elsa

Arsenio Campos ... Mario

Amor Flores ... Lucía

Julio Bekhor ... Omar

Ramiro Huesca ... Nacho Quezada

Karol Sevilla ... Cecilia Niña

Hiram López ... Luis Niño

Rosa María Bianchi ... Sofía Capellán

Mauricio Castillo ... Forense Gerardo