Cedrillas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cedrillas
Komunë
noform
Vendndodhja
Cedrillas is located in Spanjë
Cedrillas
Cedrillas

Koordinatat: 40°26.2′V 0°51.2′P / 40.4367°V 0.8533°P / 40.4367; -0.8533

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragón
Provinca Teruel
Qarku Comunidad de Teruel
Kryetari i Bashkisë José Luis López Sáez (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 73.57 km2
Lartësia 1364 m (m.n.d.)
Popullsia 601 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cedrillense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44147


Cedrillas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comunidad de Teruel, të provincës Teruel, në Aragon. Cedrillas ka 601 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 73.57 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]