Cefalopodët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cefalopodë të ndryshëm.

Cefalopodët klasa më e lartë e butakëve të detit, të cilët kanë rreth kokës zgjatime me ventuza, që i përdorin si këmbë për të lëvizur ose për të kapur ushqimin.

P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.