Celrà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Celrà
Komunë
Vendndodhja
Celrà is located in Spanjë
Celrà
Celrà

Koordinatat: 42°2′V 2°53′L / 42.033°V 2.883°L / 42.033; 2.883

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.53 km2
Popullsia 4772 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Celrà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Celrà ka 4772 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.53 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Celrà – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale