Cerizy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cerizy
Komunë
noform
Pamje nga Cerizy
Vendndodhja
Cerizy is located in Franca
Cerizy
Cerizy
49°45′36″V 3°19′37″L / 49.76°V 3.3269444444444°L / 49.76; 3.3269444444444Koordinatat: 49°45′36″V 3°19′37″L / 49.76°V 3.3269444444444°L / 49.76; 3.3269444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4 km2
Popullsia 64 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02240
INSEE 02149


Cerizy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Cerizy ka një popullsi prej 64 banorë dhe sipërfaqe 4 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cerizy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale