Cerny-lès-Bucy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cerny-lès-Bucy
Komunë
noform
Pamje nga Cerny-lès-Bucy
Stema_figura
Vendndodhja
Cerny-lès-Bucy is located in Franca
Cerny-lès-Bucy
Cerny-lès-Bucy
49°34′40″V 3°32′55″L / 49.577777777778°V 3.5486111111111°L / 49.577777777778; 3.5486111111111Koordinatat: 49°34′40″V 3°32′55″L / 49.577777777778°V 3.5486111111111°L / 49.577777777778; 3.5486111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.19 km2
Popullsia 110 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02870
INSEE 02151


Cerny-lès-Bucy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Cerny-lès-Bucy ka një popullsi prej 110 banorë dhe sipërfaqe 3.19 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cerny-lès-Bucy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale