Ceyzériat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ceyzériat
Komunë
noform
Pamje nga Ceyzériat
Stema_figura
Vendndodhja
Ceyzériat is located in Franca
Ceyzériat
Ceyzériat
46°10′42″V 5°19′26″L / 46.178333333333°V 5.3238888888889°L / 46.178333333333; 5.3238888888889Koordinatat: 46°10′42″V 5°19′26″L / 46.178333333333°V 5.3238888888889°L / 46.178333333333; 5.3238888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.36 km2
Popullsia 3039 banorë
Dendësia 325 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01250
INSEE 01072


Ceyzériat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Ceyzériat ka një popullsi prej 3039 banorë dhe sipërfaqe 9.36 km², me një dendësi prej 325 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]