Château-Arnoux-Saint-Auban

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Château-Arnoux-Saint-Auban
Komunë
noform
Pamje nga Château-Arnoux-Saint-Auban
Stema_figura
Vendndodhja
Château-Arnoux-Saint-Auban is located in Franca
Château-Arnoux-Saint-Auban
Château-Arnoux-Saint-Auban
44°05′36″V 6°00′30″L / 44.093333333333°V 6.0083333333333°L / 44.093333333333; 6.0083333333333Koordinatat: 44°05′36″V 6°00′30″L / 44.093333333333°V 6.0083333333333°L / 44.093333333333; 6.0083333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.34 km2
Popullsia 5198 banorë
Dendësia 283 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04160
INSEE 04049


Château-Arnoux-Saint-Auban është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Château-Arnoux-Saint-Auban ka një popullsi prej 5198 banorë dhe sipërfaqe 18.34 km², me një dendësi prej 283 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Château-Arnoux-Saint-Auban – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale