Château-Ville-Vieille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Château-Ville-Vieille
Komunë
noform
Pamje nga Château-Ville-Vieille
Stema_figura
Vendndodhja
Château-Ville-Vieille is located in Franca
Château-Ville-Vieille
Château-Ville-Vieille
44°45′24″V 6°47′28″L / 44.756666666667°V 6.7911111111111°L / 44.756666666667; 6.7911111111111Koordinatat: 44°45′24″V 6°47′28″L / 44.756666666667°V 6.7911111111111°L / 44.756666666667; 6.7911111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.9 km2
Popullsia 339 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05350
INSEE 05038


Château-Ville-Vieille është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Château-Ville-Vieille ka një popullsi prej 339 banorë dhe sipërfaqe 66.9 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Château-Ville-Vieille – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale