Châteauneuf-d'Entraunes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châteauneuf-d'Entraunes
Komunë
noform
Pamje nga Châteauneuf-d'Entraunes
Stema_figura
Vendndodhja
Châteauneuf-d'Entraunes is located in Franca
Châteauneuf-d'Entraunes
Châteauneuf-d'Entraunes
44°07′42″V 6°49′56″L / 44.128333333333°V 6.8322222222222°L / 44.128333333333; 6.8322222222222Koordinatat: 44°07′42″V 6°49′56″L / 44.128333333333°V 6.8322222222222°L / 44.128333333333; 6.8322222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.91 km2
Popullsia 46 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06470
INSEE 06040
Faqja Zyrtare http://www.chateauneufdemain.fr


Châteauneuf-d'Entraunes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Châteauneuf-d'Entraunes ka një popullsi prej 46 banorë dhe sipërfaqe 29.91 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châteauneuf-d'Entraunes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale