Châteauroux-les-Alpes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châteauroux-les-Alpes
Komunë
noform
Pamje nga Châteauroux-les-Alpes
Stema_figura
Vendndodhja
Châteauroux-les-Alpes is located in Franca
Châteauroux-les-Alpes
Châteauroux-les-Alpes
44°36′52″V 6°31′19″L / 44.614444444444°V 6.5219444444444°L / 44.614444444444; 6.5219444444444Koordinatat: 44°36′52″V 6°31′19″L / 44.614444444444°V 6.5219444444444°L / 44.614444444444; 6.5219444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 92.84 km2
Popullsia 1110 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05380
INSEE 05036


Châteauroux-les-Alpes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Châteauroux-les-Alpes ka një popullsi prej 1110 banorë dhe sipërfaqe 92.84 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châteauroux-les-Alpes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale