Châtel-Montagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châtel-Montagne
Komunë
noform
Pamje nga Châtel-Montagne
Stema_figura
Vendndodhja
Châtel-Montagne is located in Franca
Châtel-Montagne
Châtel-Montagne
46°06′48″V 3°40′58″L / 46.113333333333°V 3.6827777777778°L / 46.113333333333; 3.6827777777778Koordinatat: 46°06′48″V 3°40′58″L / 46.113333333333°V 3.6827777777778°L / 46.113333333333; 3.6827777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.81 km2
Popullsia 380 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03250
INSEE 03066


Châtel-Montagne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Châtel-Montagne ka një popullsi prej 380 banorë dhe sipërfaqe 36.81 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châtel-Montagne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale