Châtillon-la-Palud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châtillon-la-Palud
Komunë
noform
Pamje nga Châtillon-la-Palud
Stema_figura
Vendndodhja
Châtillon-la-Palud is located in Franca
Châtillon-la-Palud
Châtillon-la-Palud
45°58′33″V 5°14′56″L / 45.975833333333°V 5.2488888888889°L / 45.975833333333; 5.2488888888889Koordinatat: 45°58′33″V 5°14′56″L / 45.975833333333°V 5.2488888888889°L / 45.975833333333; 5.2488888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.01 km2
Popullsia 1573 banorë
Dendësia 112 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01320
INSEE 01092


Châtillon-la-Palud është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Châtillon-la-Palud ka një popullsi prej 1573 banorë dhe sipërfaqe 14.01 km², me një dendësi prej 112 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]