Chézy-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chézy-sur-Marne
Komunë
noform
Pamje nga Chézy-sur-Marne
Vendndodhja
Chézy-sur-Marne is located in Franca
Chézy-sur-Marne
Chézy-sur-Marne
48°59′16″V 3°22′02″L / 48.987777777778°V 3.3672222222222°L / 48.987777777778; 3.3672222222222Koordinatat: 48°59′16″V 3°22′02″L / 48.987777777778°V 3.3672222222222°L / 48.987777777778; 3.3672222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.43 km2
Popullsia 1305 banorë
Dendësia 58 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02570
INSEE 02186
Faqja Zyrtare http://mairie-chezysurmarne.fr


Chézy-sur-Marne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Chézy-sur-Marne ka një popullsi prej 1305 banorë dhe sipërfaqe 22.43 km², me një dendësi prej 58 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chézy-sur-Marne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale