Chalamont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chalamont
Komunë
noform
Pamje nga Chalamont
Stema_figura
Vendndodhja
Chalamont is located in Franca
Chalamont
Chalamont
45°59′46″V 5°10′16″L / 45.996111111111°V 5.1711111111111°L / 45.996111111111; 5.1711111111111Koordinatat: 45°59′46″V 5°10′16″L / 45.996111111111°V 5.1711111111111°L / 45.996111111111; 5.1711111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.88 km2
Popullsia 2409 banorë
Dendësia 73 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01320
INSEE 01074


Chalamont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Chalamont ka një popullsi prej 2409 banorë dhe sipërfaqe 32.88 km², me një dendësi prej 73 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]