Challex

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Challex
Komunë
noform
Pamje nga Challex
Stema_figura
Vendndodhja
Challex is located in Franca
Challex
Challex
46°10′53″V 5°58′33″L / 46.181388888889°V 5.9758333333333°L / 46.181388888889; 5.9758333333333Koordinatat: 46°10′53″V 5°58′33″L / 46.181388888889°V 5.9758333333333°L / 46.181388888889; 5.9758333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.67 km2
Popullsia 1385 banorë
Dendësia 160 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01630
INSEE 01078


Challex është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Challex ka një popullsi prej 1385 banorë dhe sipërfaqe 8.67 km², me një dendësi prej 160 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]